27 Şubat 2017 Pazartesi

Vaillant Klima Soğutmadayken Su Akıtıyor

Vaillant klima cihazlarının çalışır durumda iken arıza çıkarması ya da arıza yapıp çalışmaması durumlarında kullanıcıların yaşadığı zorlukları az çok tahmin edebilmekteyiz. Klima dediğimiz cihaz ısıtma ve soğutma anlamında kullanılacağından klimalardaki sorunlar yazın da kışın da karşımıza çıkabilir. Özellikle de yaz aylarında klima arızaları daha bir yoğunlukta olur. Bunun sebebi de klimaların yaz aylarında soğutma amacı ile daha sık kullanılıyor olması aynı zamanda bakımlarının da düzenli yapılmamasıdır. Klimada meydana gelen bir arıza durumu hakkındaki bilgileri sunmak amacı ile bugün de bu sayfamızla yanınızdayız.

Sizlere sayfamızdan Vaillant Klima Soğutmadayken Su Akıtıyor sorunu ile alakalı yardımcı olabilecek bilgileri sunacağız. Klima özellikle de yaz ayında soğutma moduna alınıp çalıştırıldığında iç ünitede neden su akıntısı sorunu meydana gelir sizlere bu konudaki bilgileri sunalım.

Vaillant Klima Soğutmadayken Su Akıtıyor

·         İç ünite montajı terazi kullanılmadan yapıldığında iç üniteden su damlayabilmektedir. Bu yanlış bir montaj sebebi olmaktadır. Bu durumda yapabileceğiniz işlem olmadığından yeni bir montaj işlemi için servis çağırmanız gerekmektedir.
·         Drenaj hortumu eğer iniş şeklinde çekilmemişse nem sonrasında meydana gelen suyu dış üniteye aktaramaz. Bu sebeple de iç ünitede su akıntısı sorunu meydana gelebilir. Bu durum sebebi ile hortumun iniş şekline dikkat edilerek gereken uygulama ne ise uzman firma ekibi tarafından uygulanır.
·         Toz filtresi kapandığı zaman hava geçişi devre dışı olur. Drenaj hortumu tıkalı ise veya hortum kırılmış ise de soğutma modunda iç ünitede su akıtma sorunu oluşabilir. Drenaj tavası toz ve pislik ile dolmuş ise çıkışı tıkar. Bu sebeple de tıkalı durumda olduğunda sorun temizlenerek ya da tıkanıklık giderilerek çözümlenebilir.
·          Bir de drenaj hortumunun çıkışı su içine alınmış ise de klima soğutma modunda iken su akıntısı sorunu oluşur.

Vaillant klimanın soğutma çevriminde iç üniteden su damlatıyor olması durumu hakkında kullanıcı olarak arızayı çözüm seçeneğiniz olmaz. Bu gibi durumlarda her zaman için uzman servis desteği almanız gerekmektedir. Bizler uzman ekibimizle sizlere bu konudaki yardımlarımızı sunmaya her daim hazırız. Bunun için Vaillant Klima Servisi olarak bizlere her daim ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder