20 Haziran 2017 Salı

Vaillant Kombi Sesli Çalışıyor

Vaillant kombi kullanımının yoğun olduğu günümüzde birçok sorunla karşılaşıyoruz. Vaillant kombisi ile sorun yaşayan her bir kullanıcı da arızanın durumu kadar nasıl çözümleneceğini de merak eder. Bizler de bu yüzden makalemizde sizlere Vaillant kombilerde karşınıza sıklıkla çıkan bir arıza durumu hakkındaki bilgilere yer vereceğiz. Vaillant Kombi Sesli Çalışıyor ise bu durumun sebepleri neler olabilir? Sorun nasıl çözümlenebilir?  Merak ettiğiniz ne varsa bu makalemizde sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz.


Vaillant Kombi Sesli Çalışıyor ise Kullanıcı Ne Yapabilir?

Kullanıcı bu arızada sesin hangi durumda geldiğine bakmalıdır. Ses yapma durumu cihaz ateşleme yaparken mi oluyor yoksa sürekli mi oluyor diye kontrol etmelidir.

·         Vaillant kombi ateşleme yaptığı sırada yani sıcak su musluğu açıldığında ya da petek konumu devreye girdiğinde ses yapıyor ise bu normal bir durumdur. Bu cihazın normal çalıştığını belirtir. Bu durumlar dışında ses yapması normal değildir ve bir arıza durumu söz konusu olduğunu belirtir.

Normal durumlarda yani ateşleme sırasında ses yaptığı durumlarda cihazı normal kullanmaya devam edin. Ateşleme sesi dışında eğer sizi rahatsız edecek şekilde ses yapıyor ise bu durumda mutlaka Vaillant Servisi yardımı alın.

Vaillant Kombi Neden Sesli Çalışır?

Vaillant kombinin çalışma sırası boyunca ses yapması durumu birçok sebebe bağlıdır. Bu gibi durumlarda arızanın yerinde tespit edilmesi ve müdahalenin de yerinde yapılması gerekir. Yine de sizler için muhtemel sebepleri kısaca sıralayalım…
  •     Hermetik ve yoğuşmalı model kombilerde fan arızalı olabilir,
  •   Gaz valfinde sorun olabilir,
  •     Pompa arızalı olabilir,
  •   Üç yollu vanada sorun olabilir,
  •    Baca yerinden çıkmış olabilir, (hermetik ve yoğuşmalı kombilerde hava akım borusu yerinden çıktığında ses yapabilmektedir)
  •    Kombi kapağı yerinden çıkmış olabilir.


Vaillant kombi belirtilen bu durumlar sebebi ile ses yapabilir. Ses yapma sorunlarında her zaman uzman yardımı gerekir. Uzman ekiplerce arıza yerinde görülür bir tespit yapılır ve sorun neyden kaynaklı ise kısa sürede tespit edilerek çözümlenir. Önerimiz işi uzmanına bırakmanız ve cihaza kesinlikle parça değişimi konusunda müdahale etmemenizdir. Vaillant Servisi arayarak uzman yardımı talep edebilirsiniz. Arızanız net tespit edilerek kısa sürede çözümlenir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder