28 Temmuz 2017 Cuma

Vaillant Kombi Barı Yükseliyor

Vaillant kombilerde genelde karşılaşılan ama tüketicilerin araştırma yaptığında net bilgi alamadığı bir arıza durumu hakkındaki bilgilere bu makalemizde yer vereceğiz. Vaillant Kombi Barı Yükseliyor ise bu sorunun sebepleri neler olabilir ya da kullanıcı olarak hangi uygulamalar yapılabilir? Merak ettiğiniz ne varsa bu makalemizde sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Vaillant Kombi Barı Yükseliyor ise;

Vaillant kombi basıncı yani barı birçok sebeple yükselebilir. Bu durumda kullanıcı olarak da servis öncesi yapabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Sizleri kısaca bilgilendirelim.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

  • Doldurma musluğunu kontrol edin: Doldurma musluğu Vaillant kombi basıncı düştüğünde basıncı yükseltme yani cihaza su basma görevinde olan tek parçadır. Vaillant kombi basıncı düştüğünde yükseltmek için doldurma musluğunu açarsınız. Kapatmayı unuttuysanız basınç yükselir hatta yüksek basınç sebebi ile kombi su akıtabilir. Bu durumda yapmanız gereken ise doldurma musluğunun açık olup olmadığını kontrol etmektir. Doldurma musluğu açıksa eğer kapatmanız gerekir. Doldurma musluğunun açık kalması sorunun yaşanmasına sebep ise kapattığınızda sorun düzelecektir.

Bu arıza durumunda yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmamaktadır. Doldurma musluğu zaten kapalı ise sorun parçalarda olabilir. Teşhis yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Çözüm:

Bu arıza durumu birçok sebeple yaşanabilir. Önemli olan ise arızanın yerinde görülerek net teşhis yapılması ve çözüm sağlanmasıdır. Yine de hangi parça ya da parçalarda sorun olabileceğini merak ediyorsanız eğer sizlere kısaca sunalım.

  • Doldurma musluğu kırık ya da arızalı olabilir: Doldurma musluğu kırıldığında ya da arızalandığında bar değeri artar ve basınç yükselme sorunu yaşarsınız. Doldurma musluğunun kırık ya da arızalı olması halinde parçanın değişimi yapılarak sorun çözümlenecektir.
  •  Plaka eşanjör arızalı olabilir: Plaka eşanjör Vaillant kombilerde ikinci eşanjör diye tabir ettiğimiz parçadır. Plaka eşanjör arızası durumunda basınç yükselme sorunu yaşanır. Bu durumda da parça değişimi yapılarak arıza çözümlenebilir.
  • Genleşme tankında sorun olabilir: Genleşme tankının havasının bitmesi veya membranın delik olması gibi durumlarda da basınç yükselme sorunu yaşanabilir. Genleşme tankının önce havası ölçülür havası eksik ya da bitmiş ise hava basılarak sorun giderilir. Membranı delik ise genleşme tankı değişimi yapılır ve sorun çözümlenir.


Bu uygulamalar yalnızca uzman Vaillant Servisi ekipleri tarafından yapılabilir. Bilgileri sizlere sunuyor olmamızdaki amaç ise konu hakkında bilinçli olabilmeniz adınadır. İşlemleri yapmamanızı ve mutlaka uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder